novinky

Meno autora

Zápas

22.09.

V MOL lige hostí dnes Prešov Bánovce

 

PREŠOV. Hádzanárky ŠŠK Prešov majú pred sebou tretí zápas spoločnej slovensko – českej súťaže hádzanárok MOL ligy. Do tretice sa aj dnes predstavia v domácom prostredí ŠH Hotelovej akadémie na Baštovej. Stretnutie štvrtého interligového kola má stanovený začiatok o 17. hodine.

 

Bez Šutranovej, ale už s Liebedievovou

 

Prešovské hádzanárky mali v treťom kole MOL ligy hrať v minulom týždni v Prahe so Slaviou. Keďže však Pražanky mali povinnosti v pohárovej Európe, zápas v stovežatej odohrá družstvo zo šarišskej metropoly až začiatkom novembra. ŠŠK Prešov má po dvoch odohraných interligových dueloch na konte v tabuľke súťaže tri body. Nad českým nováčikom MOL ligy HK Hodonín vyhral Prešov 30:23 a v zápase bronzových tímov v národných play – off sa medzi prešovským ŠŠK a Zorou Olomouc zrodila remíza 21:21.

Dnešný súper ŠŠK Prešov, HK Sokol Bánovce nad Bebravou, je slovenským nováčikom interligy. Rola v predošlom ročníku tretieho najúspešnejšieho hádzanárskeho družstva na Slovensku, je aj preto predurčená domácemu tímu.

„Na prípravnom turnaji v Bánovciach sme sa síce s HK Sokol v priamom súboji nestretli, no mali sme ho možnosť vidieť v akcii. Mne sa javil ako zaujímavý tím, ktorý by mohol byť prínosom pre interligu,“ mienil tréner Prešova Dušan Daniš. „Na naše pomery sa Bánovce snažia o rýchlu, dynamickú hádzanú. Ich hra je postavená na ostrieľanej Hollej, ktorá do Sokola prestúpila z Partizánskeho a predtým roky hrávala za Michalovce. Iste, do roly favorita dnešného zápasu sme pasovaní my. Nebránime sa jej, ale na každého súpera je potrebné dať si pozor. Mať vlastné sebavedomie, ale aj určité rešpekt z druhej strany. V náš prospech hrá väčšia kvalita družstva a jeho väčšie skúsenosti z tejto súťaže. Škoda, že proti Sokolu dnes nemôže nastúpiť pre onemocnenie naša kanonierka, spojka Táňa Šutranová. Na druhej strane po operácii kolena už začala trénovať krídelníčka Maryna Liebedievová. Je aj v nominácii na dnešný zápas s Bánovcami. Samozrejme, po dlhšej pauze potrebuje postupne naberať hernú prax. Takže predpokladám, že aj ona zasiahne dnes do zápasového diania.“

 

JÁN LEŠKO              

 

Posledné články

Máj 25 - 2017

Názov článku ...

Máj 25 - 2017

Názov článku ...

Meno autora

Zápas

23.09.

Výsledky 1.dorasteneckej ligy  (23.9.2017)

 

Stupava/Malacky  -  ŠŠK SLŠ Prešov  18 : 29 (7 : 13) – mladšie dorastenky

Najviac gólov – Dvorščáková 7, Smolková 5, Lupkovičová 4/2

Stupava/Malacky  -  ŠŠK SLŠ Prešov  21 : 23 (9 : 12) – staršie dorastenky

Najviac gólov – Vagaská 6, Popovcová 5, Kakaščíková 5/1

 

Tréner ml.dorasteniek Adam Dvorščák:

Súper nás kvalitne preveril. Našim cieľom bolo predviesť kolektívny výkon, čo sa nám aj podarilo. Trochu som nespokojný z útočnej hry, ktorú sme nerealizovali podľa mojich predstáv. Naopak môžeme byť spokojní s obranou, ktorá výborne fungovala. Nebudem vyzdvihovať konkrétne hráčky, ale chcem sa poďakovať všetkým dievčatám za bojovný výkon, ktorý nám priniesol zaslúženú výhru.

 

 

 

 

.

Meno autora

Zdravie

20

Máj

Názov článku ...

Popis článku ......

Meno autora

Šport

20

Máj

Názov článku ...

Popis článku ......

Meno autora

Zápas

20

Máj

Názov článku ...

Popis článku ....

Meno autora

Zdravie

20

Máj

Názov článku ...

Popis článku ......

Meno autora

Šport

20

Máj

Názov článku ...

Popis článku ......

1

2

o klube 2011/2012

Do sezóny 2011/2012 sme vstúpili so štyroma družstvami: mladšie žiačky – Peter Magda, staršie žiačky – Mgr. Miroslava Kundrátová a mladšie dorastenky A a B – Milan Škopár, ktorý je zároveň šéftrénerom.

Novinky

...

May 29, 2015

informácie

Otázky

2% z dane

Copyright

Dostávať aktuálne novinky

Submitting Form...

The server encountered an error.

Form received.

Copyright © 2015 Double B - Design